Europa Polska Wiadomości

W czasie konferencji pt. “Polityka Wschodnia Polski” padła propozycja by przyznać prawo wyborcze ukraińskim imigrantom

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W dniach 19-21 października w Zamku na Wodzie w Wojnowicach koło Wrocławia miała miejsce kolejna konferencja z cyklu “Polityka Wschodnia Polski”. Konferencja odbywała się pod patronatem honorowym Ministra Spraw Zagranicznych RP. Zorganizowało ją Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka z Wrocławia, a wśród współorganizatorów znalazły się m.in. Fundacja im. Heinricha Boella oraz Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej.

Za kształt merytoryczny konferencji odpowiadali Bogumiła Berdychowska i Paweł Kowal. Ten ostatni to przewodniczący rady krajowej Polski Razem – Zjednoczona Prawica. Kowal znany jest jako jeden z najbardziej zażartych ukrainofilów na polskiej scenie politycznej. Jak informowało Polskie Radio, w styczniu b.r. Kowal udzielił wywiadu ukraińskiemu tygodnikowi „Dzerkało Tyżnia”. Stwierdził wtedy m.in. że współpracy Polski z Ukrainą najbardziej w naszym kraju przeszkadzają “ugrupowania odwołujące się do tradycji endeckiej”, a “ze wzrostu nacjonalizmu najbardziej cieszy się Kreml”.

Portal kresy.pl zwrócił uwagę na panel zatytułowany “Migracja. Ukraińcy w Polsce”, który odbył się w ostatnim dniu konferencji. Wzięli w nim udział: Olena Babakowa (Fundacja WOT), Andrzej Mikołajewski (Związek Przedsiębiorców i Pracodawców) oraz Paweł Purski (Fundacja Wspólna Europa, Eastbook.eu). Paneliści zaproponowali przyznanie praw wyborczych w wyborach samorządowych ukraińskim imigrantom pracującym w Polsce.

Źródło: dzienniknarodowy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!