Świat Wiadomości

W Chinach zakazano streamowania dzieciom poniżej 16 roku życia

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak donosi portal ithardware.pl chiński rząd ogłosił wprowadzenie zakazu przesyłania strumieniowego online przez osoby poniżej 16 roku życia. To kolejne z ograniczeń, które Chiny stosują, aby kontrolować czas interakcji dzieci z grami i internetem.

South China Morning Post poinformował, że Chiny opublikowały nowy zestaw krajowych wytycznych w ramach 10-letniego planu rozwoju dzieci. Zgodnie z tymi wytycznymi usługi internetowe, w tym usługi przesyłania strumieniowego na żywo, powinny ograniczać ilość czasu i pieniędzy wydawanych przez dzieci w internecie. Dostawcy transmisji na żywo nie mogą pozwolić osobom poniżej 16 roku życia na rejestrację i prowadzenie transmisji na żywo. Zasady te będą egzekwowane przez ogólnokrajowy ujednolicony system tożsamości, który będzie zarządzał dostępem nieletnich do gier.

Chińczycy poniżej 16 lat mają od teraz zakaz streamowania online. Chiński rząd wprowadza regulacje czasu spędzanego w internecie.

Na początku sierpnia państwowe chińskie media uznały gry za zagrożenie dla nieletnich, stwierdzając, że są uzależniające. Zarządano wprowadzania ograniczeń, co obniżyło wartość Tencent o prawie 60 miliardów dolarów. W tym samym miesiącu Chiny zakazały nieletnim grania w gry wideo w ciągu tygodnia, nakładając nowe zasady, mówiące, że mogą grać tylko przez godzinę w piątki, soboty i niedziele. Wcześniej mogli grać w gry tylko przez półtorej godziny w dni powszednie. Setki chińskich firm zajmujących się grami zobowiązało się do przestrzegania nowych zasad.

Tencent powiedział Bloombergowi, że zgadza się z regulacjami i całkowicie się podporządkuje. “Doceniamy wskazówki i instrukcje od odpowiednich organów regulacyjnych i będziemy ciężko pracować, aby zachować pełną zgodność ze wszystkimi zasadami dotyczącymi uzależnienia młodzieży od gier i regulacji treści” – podała firma w oświadczeniu.

Autor: Paweł Czajkowski

Być może to dobre rozwiązanie. Jak myślicie?

Źródło: ithardware.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!