Wiadomości

W Chicago usunięto blisko stuletni mural, bowiem uznano go za politycznie niepoprawny

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Mural z 1937 roku przedstawiający bawiące się zimą na dworze dzieci został usunięty z Gimnazjum Percy Julian w Oak Park w Chicago, ponieważ wszystkie przedstawione na nim dzieci są… białe. Władze uznały, że koliduje to z obowiązującą linią wspierania różnorodności.

Mural ten był ponoć „denerwujący” dla uczniów kolorowych, którzy twierdzili, że wyklucza on ich ze społeczności szkoły. Miejscowy historyk określił usunięcie historycznego muralu „współczesnym paleniem książek”.

Kierujący placówką Todd Fitzgerald poinformował o usunięciu w weekend rzeczonego muralu w e-mailu rozesłanym do pracowników szkoły w poniedziałek.

„Kazałem uczniom podejść do mnie, wskazując, że to zdjęcie nie reprezentuje naszej szkolnej społeczności i panującej w Oak Park różnorodności” – napisał Todd Fitzgerald.

„Będziemy współpracować z Klubem Sprawiedliwości Społecznej i naszym rodzimym Komitetem ds. Różnorodności, aby stworzyć mural, który lepiej oddawał będzie ducha Julian Middle School” – czytamy dalej.

Cynthia Brito Millan, koordynatorka Klubu Sprawiedliwości Społecznej w gimnazjum, powiedziała, że ​​nacisk na usunięcie muralu pojawił się w lutym w trakcie posiedzenia rady okręgu. Uczniowie mieli wyrazić niezadowolenie z powodu atmosfery wykluczenia wobec uczniów kolorowych, którzy stanowią 45 procent uczniów – i przytoczyli mural jako przykład.

/chicago.suntimes.com/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!