Wiadomości

W Brukseli znów kombinują, wywołując protesty lekarzy…

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Wieź łącząca ojca z dziećmi powstaje później; do drugiego roku życia dziecko identyfikuje się z matką – zauważa doktor nauk medycznych Urszula Krupa. Europoseł krytycznie oceniła na antenie Radia Maryja unijną dyrektywę o równowadze między życiem rodzinnym i zawodowym. Bruksela chce zmniejszyć matkom urlop macierzyński o dwa miesiące na rzecz ojców. Przepisy przyjęła komisja Parlamentu Europejskiego.

Bruksela chce w ten sposób aktywizować ojców oraz zrównać szanse kobiet i mężczyzn na rynku pracy. Przeciwko takiemu rozwiązaniu protestują jednak lekarze.

Europoseł dr Urszula Krupa obawia się skutków, jakie niesie takie rozwianie dla małego dziecka.

– Według psychologów, dziecko dobrze znosi rozłąkę z matką na tyle godzin ile ma lat. […] Czyli nieobecność matki przez 8 do 10 godzin w pracy w pierwszym roku życia jest powodem lęków separacyjnych i zaburzeń fizycznych, chorób oraz zaburzeń tożsamości, o co tak naprawdę chodzi genderowcom – zaznacza dr Urszula Krupa.

Dyrektywa skracająca matkom urlop o dwa miesiące ma obowiązywać za maksymalnie trzy lata.

W przypadku wejścia w życie przepisów, władze Polski nie wykluczają wydłużenia urlopu rodzicielskiego o dodatkowe dwa miesiące. Dziś urlop macierzyński trwa 20 tygodni, a rodzicielski 32.

W sumie z 52 tygodni pierwsze 14 przysługuje kobietom. Pozostałą część mogą wziąć mężczyźni. Panowie korzystają z tego jednak rzadko.

/Radio Maryja/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!