Świat Wiadomości Wiara

W Brazylii ksiądz został zawieszony za udzielenie błogosławieństwa parze homoseksualistów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informuje portal pch24.pl brazylijski biskup diecezji Assis zawiesił tymczasowo katolickiego księdza w obowiązkach proboszcza parafii. Powód? Duchowny udzielił błogosławieństwa parze homoseksualistów.

Biskup Argemiro de Azevedo w swym dekrecie odnosi się do poważnych oskarżeń przeciwko ojcu Gomesowi. Powołuje się przy tym na Kodeks Prawa Kanonicznego, zgodnie z którym duchowni gorszący wiernych podlegają sankcjom. Dekret pochodzi jeszcze z grudnia, a informacja ukazała się na Life Site News 8 stycznia.

Dostępne w sieci wideo z ceremonii z 7 grudnia przedstawia 56-letniego księdza Vicente Paula Gomesa ubranego na biało i zachęcającego homoseksualistów by zadeklarowali swą miłość przed Bogiem i sobą nawzajem. – Oczywiście nie mogę udzielić wam sakramentu, ale udzielam błogosławieństwa, abyście mieli obowiązki towarzyszenia sobie do końca życia. Nie zapominajcie, że Bóg błogosławi waszej miłości teraz i na wieki – stwierdził duchowny.

Podczas ceremonii w hali duchowny pozwolił mężczyznom pocałować się, lecz żartobliwie odwrócił się do nich plecami, gdy to czynili. Następnie odwrócił się do nich z powrotem, a ci całowali się nadal. Wówczas zasłonił oczy. Podczas gorszącej ceremonii nie użyto strojów ani innych paramentów liturigcznych.

– Myślę już o tym, co Dom Argemiro powie w poniedziałek, lecz tak jak powiedziałem na początku, błogosławieństwo nie umniejsza ani mnie, ani Kościoła, ani was – powiedział ksiądz w dniu ceremonii, odnosząc się do spodziewanej reakcji biskupa.  Na Facebooku pro-homoseksualny kapłan spotyka się z poparciem komentujących.

Warto przypomnieć, że zgodnie z Katechizmem Kościoła Katolickiego „Homoseksualizm oznacza relacje między mężczyznami lub kobietami odczuwającymi pociąg płciowy, wyłączny lub dominujący, do osób tej samej płci. Przybierał on bardzo zróżnicowane formy na przestrzeni wieków i w różnych kulturach. Jego psychiczna geneza pozostaje w dużej części nie wyjaśniona. Tradycja, opierając się na Piśmie świętym, przedstawiającym homoseksualizm jako poważne zepsucie, zawsze głosiła, że akty homoseksualizmu z samej swojej wewnętrznej natury są nieuporządkowane. Są one sprzeczne z prawem naturalnym; wykluczają z aktu płciowego dar życia. Nie wynikają z prawdziwej komplementarności uczuciowej i płciowej. W żadnym wypadku nie będą mogły zostać zaaprobowane”.

Czy była to wystarczająca kara do księdza bluźniercy?

Źródło: pch24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!