Wiadomości

W Berlinie można spotkać samochody tureckiej policyjnej jednostki specjalnej „Özel Harekat”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W Berlinie zaobserwowano w ostatnim czasie samochody podobne do znanych tureckich pojazdów sił specjalnych policji. Świadkowie, którzy je widzieli, twierdzą, że samochody mają emblematy i napisy z jednostki antyterrorystycznej „Özel Harekat”. Widziano przynajmniej trzy takie samochody.

Sprawa ta wzbudziła niepokój w Niemczech. Uznano bowiem, że jest to element zastraszania osób mieszkających w Niemczech, które nie przepadają za prezydentem Erdganem. Hakan Tas, rzecznik krajowy Partii Linke, zwrócił się w tej sprawie do policji.

„Otrzymałem listy od zaniepokojonych przeciwników Erdogana, którzy widzieli samochody” – powiedział Tas we wtorek w rozmowie z Berliner Zeitung, podkreślając, że te specjalne jednostki tureckiej policji znane są z tego, że „w specjalny sposób zajmują się opozycją w Turcji”.

W zeszłym tygodniu samochody były widziane w Mitte i Neukölln, a ostatnio dwa razy w Kreuzbergu – przede wszystkim w dzielnicach, w których mieszka wielu imigrantów z Turcji.

Pojazdy te – wszystkie z berlińskimi tablicami rejestracyjnymi – są to bardzo drogie samochody, wśród nich zaobserwowano BMW serii 7. Hakan Tas, który jest pochodzenia kurdyjskiego, uważa, że jest rzeczą niedopuszczalną, by takie samochody jeździły po Berlinie.

/berliner-zeitung.de/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!