Wiadomości

W Azerbejdżanie trener zabił 7-letnie dziecko podczas treningu /film/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

D​ziecko doznało urazu kręgosłupa szyjnego i zmarło w szpitalu.

W mediach społecznościowych zawrzało po opublikowaniu nagrania ukazującego trening, podczas którego W brązowy medalista II Igrzysk Europejskich Mehman Chaliłow zatłukł na śmierć swojego podopiecznego.

Dziecko zmarło po treningu sambo w szkole sportowej w azerbejdżańskim mieście Sumgajit. Nagranie z kamery zainstalowanej na sali gimnastycznej pokazuje, jak trener stosuje brutalną i niebezpieczną technikę wobec 7-letniego ucznia. Mentor – brązowy medalista II Igrzysk Europejskich Mehman Chaliłow – został zatrzymany – pisze Calibre.Az 2 maja, powołując się na prokuraturę miejską.

Na nagraniu widać również, że mężczyzna kopie chłopca, ciągnie go za włosy i próbuje postawić go na nogi, ale on dalej upada. Ze wstępnych informacji wynika, że ​​dziecko doznało urazu kręgosłupa szyjnego i zmarło w szpitalu.

Prokuratura miasta Sumgajit wszczęła postępowanie karne na podstawie artykułu 126.3 („Umyślne spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w wyniku niedbalstwa prowadzącego do śmierci ofiary”) Kodeksu karnego Republiki Azerbejdżanu.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!