Europa Wiadomości

W Austrii turecki imigrant zamordował pracownika opieki społecznej przy użyciu noża

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informuje portal pch24.pl w austriackim Dornbirn (kraj związkowy Vorarlberg) azylant z Turcji zamordował nożem pracownika opieki socjalnej. Lokalny biskup wyraził z tego powodu ubolewanie.

Do zbrodni doszło w środę popołudniu w Dornbirn. Między pracownikiem opieki socjalnej, a 34-letnim Turkiem doszło do sprzeczki i rękoczynów. Ostatecznie przybysz dopuścił się morderstwa przy użyciu noża.

Turek urodził się w Austrii, ale nie posiadał austriackiego obywatelstwa. W roku 2009 otrzymał zakaz pobytu na terenie Austrii ze względu na popełnione liczne przestępstwa kryminalne. W roku 2010 wyjechał, ale wrócił na początku 2019 roku nielegalnie przekraczając austriacką granicę. Złożył wniosek o azyl i dlatego nie mógł zostać szybko odesłany. Oczekując na rozpatrzenie wniosku nie pracował.

Ubolewanie po zabójstwie pracownika opieki socjalnej wyraził biskup Benno Elbs z Feldkirch. Jak podkreślił, niezwykle bolesne jest to, że zginął człowiek, który troszczył się o najsłabszych w lokalnej społeczności.

Niestety takie informacje powoli stają się europejską codziennością…

Źródło: pch24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!