Wiadomości

W Austrii 90% azylantów zostaje beneficjentami pomocy społecznej

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Austriacki minister spraw wewnętrznych Wolfgang Sobotka poinformował, że 90% osób ubiegających się o azyl w Austrii kończy na świadczeniach socjalnych i napręża system – donosi portal ndie.pl.

„Austria poniosła wielkie obciążenie od 2014 r. Nasz system jest po prostu przytłoczony” – powiedział Sobotka. Jak wyjaśnił 90 proc. osób ubiegających się o azyl w Austrii kończy na świadczeniach socjalnych.

Według Sobotki nadal ważne jest utrzymanie bezpieczeństwa granic. „W ciągu kilku dni mieliśmy do 15 000 uchodźców dziennie” – poinformował. „Ważne jest, aby utrzymać presję na tych, którzy przywożą nielegalnie migrantów do Europy drogą śródziemnomorską i w inny sposób” – powiedział.

Zdaniem austriackiego polityka, jeśli Unia Europejska nie rozwiąże problemu, będzie wysyłać sygnał przemytnikom, którzy podwoją wysiłki na rzecz zwiększenia napływu imigrantów do Europy.

W Austrii 1/3 wszystkich wniosków o zasiłek na dzieci pochodzi ze środowisk imigranckich. W stolicy kraju rodziny pochodzenia imigranckiego stanowią 55 procent beneficjentów, co kosztuje podatników miliony euro.

/ndie.pl, krone.at/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!