Islam Świat Wiadomości

W Arabii Saudyjskiej wykonano karę śmierci na 37 terrorystach

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Jak donosi portal wp.pl minister spraw wewnętrznych Arabii Saudyjskiej poinformował, że we wtorek stracono 37 osób, które skazano za terroryzm. Do egzekucji doszło m.in. w stolicy państwa, Rijadzie.

Kara śmierci została wykonana na 37 osobach, które skazano za przestępstwa związane z terroryzmem. Państwowa telewizja al-Ekhbariya poinformowała, że chodziło m.in. o prowokowanie konfliktów na tle religijnym, tworzenie komórek terrorystycznych oraz szerszenie terrorystycznych ideologii.

Wszyscy straceni byli Saudyjczykami. O egzekucji poinformował minister spraw wewnętrznych Arabii Saudyjskiej. Przeprowadzono ją w kilku miejscach kraju, m.in. w Rijadzie.

Dzień wcześniej ISIS przyznało się do próby przeprowadzenia zamachu na budynek wywiadu wewnętrznego w saudyjskim mieście Zulfi. Powstrzymały ich służby bezpieczeństwa. Czterech zamachowców zginęło, a trzech funkcjonariuszy zostało rannych.

Czy uważacie, że Europa mogłaby się czegoś nauczyć od Saudyjczyków w radzeniu sobie z terroryzmem? Piszcie w komentarzach.

Źródło: wp.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!