Europa Wiadomości

W angielskim mieście ma powstać dzielnica wyłącznie dla Żydów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak zawiadamia portal kresy.pl osiedle przeznaczone wyłącznie dla rodzin ortodoksyjnych żydów może powstać w angielskim mieście Gateshead.

Na planowanym osiedlu mieszkałyby tylko ortodoksyjne rodziny żydowskie. Niektórzy przeciwnicy tego pomysłu twierdzą, że domy są „potrzebne każdemu”.

Rada Gminy Żydowskiej w Gateshead chce zbudować niedrogie domy z czterema sypialniami w miejscu dawnej zajezdni autobusowej Go-Ahead, w pobliżu Sunderland Road.

Plany ma zatwierdzić rada miejska Gateshead na posiedzeniu Komisji Planowania i Rozwoju w przyszłym tygodniu. Deweloperzy twierdzą, że budowa trzypiętrowych budynków zapewni około 200 miejsc pracy.

Jednak niektórzy krytycy uważają, że ten obszar powinien być „zamieszkwiany przez wszystkich ludzi”, a nie tylko tych wyznających tę samą wiarę.

W 2019 roku Sąd Najwyższy odrzucił twierdzenia, że ​​takie osiedla łamią przepisy dotyczące równości.

Sędziowie orzekli, że ortodoksyjni żydzi mają różne potrzeby mieszkaniowe, zwłaszcza jeśli chodzi o styl życia, co oznacza, że ​​muszą mieszkać blisko siebie.

Dlatego też domy na planowanym osiedlu „zostały zaprojektowane zgodnie ze specyficznymi wymogami kulturowymi społeczności ortodoksyjnych żydów”.

Czyżby powtórka z historii?

Źródło: kresy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!