Wiadomości

W Amsterdamie mężczyzna z flagą palestyńską zdemolował żydowską restaurację

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Żydowska restauracja została zaatakowana dziś rano przez mężczyznę niosącego palestyńską flagę. Mężczyzna rozbił pięć okien i wszedł do amsterdamskiej restauracji. Tam został aresztowany przez policją.

Według holenderskich mediów, człowiek ów podczas ataku na restaurację krzyczał „Allahu Akbar!” I „Palestyna!”. Daniel Baron, jeden z właścicieli żydowskiej restauracji, powiedział, że „było to bardzo szokujące, bolesne”. Baron dodał, że wybijanie okien i wtargnięcie do restauracji to forma „stręczycielstwa”.

Holenderskie Centrum Informacji i Dokumentacji Izraela (CIDI) nazwało ten incydent „szokującym i skandalicznym”. Holenderska polityk VVD, Marianne Poot, powiedziała, że zada pytania odnośnie tego incydentu w Radzie Miejskiej. Określiła incydent jako „bardzo niepokojący” i chce wiedzieć od burmistrza, co wiadomo o sprawcy i czy inne budynki żydowskie w Amsterdamie zostały ostrzeżone.

Atak na żydowską restaurację w Amsterdamie nastąpił dzień po tym, jak prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump oficjalnie uznał Jerozolimę za stolicę Izraela.

/Voice of Europe/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!