Wiadomości

W akcji przeciw„mafii lekowej” oprócz ich liderów, zatrzymano właścicieli sieci aptek, dwóch adwokatów, lekarza, informatyka i księgowych

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W rozbitych przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego, policję i KAS dwóch grupach „mafii lekowej” oprócz ich liderów, zatrzymano właścicieli sieci aptek, dwóch adwokatów, lekarza, informatyka i księgowych.

Wśród 16 zatrzymanych przez agentów z gdańskiej delegatury ABW, policji i KAS są osoby, które miały stać na czele tych dwu grup – trójmiejskiej i stołecznej oraz właściciele sieci aptek z woj. pomorskiego i kujawsko-pomorskiego, dwóch współdziałających z przestępcami adwokatów z Warszawy, a także lekarz, informatyk i księgowi.

Według śledczych to największe dotychczas w Polsce postępowanie dotyczące „mafii lekowej” nielegalnie skupującej w kraju leki i wywożącej je za granicę, gdzie sprzedawane są po kilkakrotnie wyższej cenie, niż w Polsce. Brak leków na polskim rynku stwarzał realne niebezpieczeństwo dla życia i zdrowia tysięcy polskich pacjentów, którzy nie mając lekarstw przez braki w aptekach nie mogli kontynuować terapii – także ratującej życie.

Wobec 10 zatrzymanych Prokuratura Regionalna w Gdańsku skierowała do sądu wnioski o areszt, a wobec sześciu pozostałych zatrzymanych poręczenia majątkowe, zakazy opuszczania kraju oraz dozory policji. Sąd zdecydował już o trzymiesięcznych aresztach dla trzech z zatrzymanych, pozostałe siedem wniosków rozpatrzy w piątek.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!