Wiadomości

W Agorze powstał nowy związek zawodowy. Komitet Obrony „Gazety Wyborczej”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Pracownicy „Gazety Wyborczej” szukają kolejnych metod wstrzymania planowanych przez właścicieli zmian. Teraz pojawił się pomysł utworzenia nowego związku zawodowego. Jego pracami ma kierować Wojciech Czuchnowski.

Największy kryzys w relacjach „Wyborczej” z zarządem spółki Agora jest wynikiem ogłoszonych niedawno planów wydawcy, by połączyć portale gazeta.pl i wyborcza.pl oraz segment prasowy dziennika. Pracownicy skupieni wokół „Gazety Wyborczej” są temu zdecydowanie przeciwni.

Teraz serwis wirtualnemedia.pl donosi, że w Agorze powstał trzeci już związek zawodowy – obok funkcjonującego już NSZZ „Solidarność” i Komisji Zakładowej OZZ Inicjatywa Pracownicza.

„Jak nieoficjalnie ustaliliśmy, Wojciech Czuchnowski kieruje pracami przy konstytuowaniu się Komitetu Obrony „Gazety Wyborczej”, jest jedną z trzech osób, które się tym zajmują (wszystkie rekrutują się z zespołu redakcyjnego). Z Czuchnowskim mają się kontaktować chętni do wstąpienia w szeregi nowej organizacji. Do weekendu zgłosiło się kilkadziesiąt takich osób” – pisze portal.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!