Europa Wiadomości

W 2018 roku we Francji odnotowano rekordową liczbę ataków na homoseksualistów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Jak donosi portal londynek.net 231 fizycznych napaści na przedstawicieli mniejszości seksualnych (LGBT) odnotowano we Francji w 2018 roku – wynika z dorocznego raportu organizacji SOS Homophobie. To najwyższa zarejestrowana przez nią liczba takich ataków w ciągu roku.

“2018 był czarnym rokiem dla osób LGBT” – podkreślili we wstępie do przedstawionego dzisiaj raportu współprzewodniczący SOS Homophobie Veronique Godet i Joel Deumier.

Poprzedni rekord, jeśli chodzi o liczbę fizycznych ataków – 188, padł w 2013 roku i był wiązany z legalizacją zawierania małżeństw przez pary tej samej płci.

W 2018 roku nastąpił wzrost liczby takich napaści o 66 proc. w porównaniu z rokiem poprzednim. Ogółem SOS Homophobie otrzymała w zeszłym roku ponad 1,9 tys. zgłoszeń o “homofobicznych czynach”; to o 15 proc. więcej niż rok wcześniej.

Najczęściej sygnalizowane przez osoby LGBT były przypadki otwartego wyrażania sprzeciwu wobec ich orientacji seksualnej oraz wygłaszane pod ich adresem zniewagi; ponadto, zgłaszano działania dyskryminacyjne, nękanie, pogróżki, zniesławianie i fizyczne napaści.

Autorzy raportu podkreślają, że miejscem, w którym homofobiczne poglądy są najczęściej prezentowane, od lat pozostaje internet, w tym media społecznościowe, takie jak Facebook czy Twitter.

Tymczasem z opublikowanego wczoraj badania ośrodka Ifop wynika, że więcej niż co piąta osoba deklarująca się jako należąca do społeczności LGBT podaje, że w swoim życiu padła ofiarą przemocy fizycznej we Francji. Ogółem napaści fizycznej z powodu swojej orientacji homoseksualnej doświadczyło 22 proc. osób LGBT.

17 maja obchodzony będzie Międzynarodowy Dzień Przeciwko Homofobii i Transfobii – przypomina agencja AFP.

Dlaczego media głównego ścieku o tym milczą? Bardziej jest im na rękę bić na alarm przed”ksenofobiczna i nietolerancyjną Polską?

Źródło: londynek.net

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!