Europa Wiadomości

Verhofstadt w niewybredny sposób grozi Brytyjczykom

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak zawiadamia portal nczas.com Guy Verhofstadt uważa, że może pouczać wszystkie kraje UE. Znany jest ze swojego negatywnego stosunku do Polski, a teraz bezczelnie atakuje UK. Twierdzi, że Boris Johnson i Jacob Rees-Mogg mogą zostać „straceni na gilotynie”.

Jak podaje „Daily Mail” brytyjskich polityków, Boris Johnson i Jacob Rees-Mogg, Guy Verhofstadt porównał do Dantona i Robespierre’a – (przywódców rewolucji francuskiej- redakcja), których ostatecznie stracono na gilotynie.

„Brytyjscy politycy, naciskający na szybki Brexit bez umowy, powinni uważać, by nie podążać śladami przywódców rewolucji francuskiej, którzy „skończyli na gilotynie” ostrzega belgijski polityk.

Na konferencji prasowej w Strasburgu Guy Verhofstadt mówił tak:

„Wiem, że wśród Torysów zwolennicy twardego Brexitu są porównywani do przywódców rewolucji francuskiej. Myślę, że Gove to Brissot, Boris Johnson to Danton, a Rees-Mogg to Robespierre.”

„Nie powinniśmy zapominać, że ich wysiłki nie zostały docenione przez zwykłych ludzi, których rewolucjoniści rzekomo reprezentowali – ponieważ wszyscy skończyli na gilotynie. Ważne jest, aby przypomnieć to Brytyjczykom.” – bezczelnie wypowiedział się człowiek Sorosa.

Komentarze Verhofstadta pojawiły się tydzień po tym, jak przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk, wywołał w polityczną burzę mówiąc, że istnieje „specjalne miejsce w piekle” dla Brexitersów, którzy optowali za opuszczeniem UE – nie mając przy tym żadnego rozsądnego planu Brexitu.

Jak czytamy w brytyjskiej prasie, UE poprzez swoje agresywne działania względem UK podburza mieszkańców Wielkiej Brytanii.

Jak podaje portal polishexpress.com.uk grupa posłów Partii Konserwatywnej oświadczyła niedawno, że nie poprze umowy wynegocjowanej przez Theresę May, dopóki nie zostaną wprowadzone zmiany do porozumienia ws. irlandzkiej granicy.

Z drugiej strony barykady Laburzyści naciskają na pozostanie UK w unii celnej i jednolitym rynku, czego Brexitersi absolutnie nie chcą zaakceptować.

Jedno jest pewne: po rozkazującym tonie polityków UE z Donaldem Tuskiem i Guyem Verhofstadtem na czele Brytyjczycy w euro kołchozie zostać nie będą mieli zamiaru.

Czy nie uważacie, że Donald Tusk i jego wypowiedzi zrobiły już wystarczająco wiele złęgo w kontaktach Wielkiej Brytanii z Unią Europejską?

Źródło: nczas.com

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!