Polska Wiadomości

Václav Klaus podziękował czeskiemu prymasowi za obronę Benedykta XVI

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informuje portal pch24.pl wyrazy wdzięczności za mężną obronę papieża seniora Benedykta XVI skierował na ręce prymasa Czech, kard. Dominika Duki OP były prezydent tego kraju, Václav Klaus.

„Czuję potrzebę wyrażenia mojej wdzięczności i uznania za niezwykle przekonujące wystąpienie Waszej Eminencji w obronie papieża Benedykta XVI, który był przedmiotem licznych ataków ze strony sił i grup progresywistycznych. Wczorajsze zdecydowane i jasne oświadczenie Waszej Eminencji w niemieckim tygodniku «Die Tagespost» zasługuje na bezgraniczne pochwały, nie tylko ze strony Kościoła katolickiego, ale także nas wszystkich, którym leży na sercu prawda i jej obrona. Zawsze darzyłem i nadal darzę najwyższym szacunkiem papieża Benedykta XVI. Po niedawnym nieuzasadnionym ataku wszelkiej maści postępowców na australijskiego kardynała [George’a] Pella, atak na papieża Benedykta XVI jest próbą zdyskredytowania – pod pretekstem walki z uchybieniami niektórych osób w Kościele katolickim – kolejnej wielkiej instytucji na świecie, która do tej pory opierała się współczesnej fali progresywizmu. Jestem przekonany, że nie można milczeć, bo milczenie często było drogą do osiągnięcia rzeczy niedopuszczalnych” – napisał były prezydent Republiki Czeskiej.

Kard. Dominik Duka zaprotestował przeciwko temu, jak w monachijskiej archidiecezji został potraktowany Benedykt XVI. Prymas Czech publicznie pozwał do odpowiedzialności arcybiskupa Monachium i Fryzyngi, tamtejszą kurię oraz przewodniczącego episkopatu Niemiec za zniesławianie i szarganie reputacji papieża seniora.

Źródło: pch24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!