Wiadomości

Uwięzili kobietę w hotelu i grozili jej śmiercią

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Wieluńscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 26 i 34- lat, którzy pozbawili wolności swoją 29- letnią znajomą a także grozili jej pozbawieniem życia żądając zwrotu wierzytelności. Jeden z nich wpadł w ręce funkcjonariuszy, po tym jak przyszedł po odbiór pieniędzy, drugiego zatrzymano w pokoju hotelowym, gdzie przetrzymywał kobietę. Za popełnione przestępstwa grozić im może kara do 5 lat pozbawienia wolności.

15 września 2020 roku dyżurny wieluńskiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące kierowania gróźb karalnych wobec kobiety w celu zmuszenia jej do zwrotu wierzytelności. O zdarzeniu mundurowych powiadomiła matka pokrzywdzonej. Z relacji kobiety wynikało, iż skontaktowali się z nią telefonicznie dwaj mężczyźni, którzy w trakcie rozmowy grozili jej córce pozbawieniem życia, jeśli nie odda im pieniędzy, które była im winna. Kobieta w obawie o bezpieczeństwo swojej córki umówiła się z nimi we wskazanym miejscu na terenie Wielunia, aby przekazać gotówkę. Jednocześnie o całej sprawie powiadomiła wieluńskich stróżów prawa.

W umówionym miejscu po odbiór pieniędzy pojawił się jeden ze sprawców, który został natychmiast zatrzymany . Był to 26- letni mieszkaniec Wielunia. Z kolei drugi z mężczyzn w wieku 34- lat został zatrzymany w jednym z hoteli. Tam też znajdowała się 29- latka, która jak się okazało była przetrzymywana przez mężczyzn wbrew woli. Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu, obaj byli nietrzeźwi. Zajmujący się sprawą śledczy ustalili, iż kobieta znała mężczyzn i tego dnia spotkała się z nimi dwukrotnie w pokoju hotelowym, gdzie wspólnie pili alkohol. W pewnym momencie doszło między nimi do kłótni, ponieważ kobieta jednemu z mężczyzn była winna pieniądze.

W trakcie awantury 26- latek uderzył kobietę ręką w głowę powodując uszkodzenie ciała. Agresorzy chcąc zmusić kobietę do zwrotu wierzytelności grozili jej pozbawieniem życia oraz nie pozwolili opuścić pokoju. Obaj już usłyszeli zarzuty pozbawienia wolności oraz kierowania gróźb karalnych w celu zmuszenia do zwrotu wierzytelności. Dodatkowo 26- latek odpowie również za uszkodzenie ciała 29- latki.

Za popełnione przestępstwa grozi im teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

/wielun.policja.gov.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!