Polska Wiadomości

Ustrzycka szkoła nie che Lecha Wałęsy jako swojego patrona

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak donosi portal korso24.pl Bieszczadzki Zespół Szkół Zawodowych w Ustrzykach Dolnych od lat ma za swojego patrona Lecha Wałęsę. To się jednak może zmienić.

Ustrzycka szkoła od ośmiu lat nosi imię Lecha Wałęsy, to może jednak się zmienić. Jak podaje Super Express, to Klub Radnych dla Rozwoju Bieszczad złożył wniosek o pozbawienie patronatu Lecha Wałęsy. Punkt ten został wpisany w programie sesji Rady Powiatu i w piątek, 14 lutego ma zostać omówiony.

Sam Lech Wałęsa oczywiście nie pozostawił sprawy bez komentarza.

– Nie chcą Lecha Wałęsy jako patrona szkoły. Znaleźli ważną podstawę prawną. Radnych w Ustrzykach Dolnych pod przysięgą informuję. Wyrzuciłem braci Kaczyńskich z pracy w kancelarii prezydenta. Postanowili zemstę.

– pisze na swoim Facebooku były prezydent Polski.

Już za kilka dni zostanie rozpatrzona sprawa w kwestii patronatu Lecha Wałęsy nad szkołą. Skąd pomysł radnych na jego usunięcie? Były prezydent ma swoją teorię.

– Jaki jest powód działania radnych? Jeden z nich udostępnił na swoim profilu na Facebooku zdjęcie plakatu z napisem “TW Bolek” i zaprosił do pojawienia się na sesji 14 lutego o godz. 10. Z materiałów, jakie zamieszcza w sieci, wynika, że może być sympatykiem Konfederacji.

– twierdzi Lech Wałęsa.

Sprawa usunięcia Wałęsy z patronatu stała się bardzo głośna. Zajmują się nią już ogólnopolskie media. Czy radni wycofają się ze swojego pomysłu? Wkrótce się przekonamy.

Tam też się na nim poznali…

Źródło: korso24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!