Islam Świat Wiadomości

USA: Znany imam publicznie przyznaje, że islam jest nie do pogodzenia z “zachodnimi wartościami”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informuje portal euroislam.pl Haitham Ibn Thbait, członek Hizb-ut-Tahrir America, powiedział, że islam stoi “w całkowitej sprzeczności do tego, co reprezentuje Zachód” – do liberalizmu, demokracji i feminizmu.

Przemawiając na dorocznej konferencji  Khilafa (“Kalifat”) Hizb-ut-Tahrir, powiedział, że “powinniśmy pracować wewnątrz naszego systemu, a nie demokracji” i ostrzegł, że “nasze dzieci mogą woleć demokrację od islamu”. Konferencja odbywała się w Palos Hills w Illinois 29 kwietnia 2018 r. Oto fragmenty tej przemowy:

„Istnieje globalna narracja przeciwko ideologicznemu islamowi. […] Wielu członków naszej społeczności zostaje zwerbowanych, żeby mogli tłumaczyć, żeby mogli korumpować nasze aqida [wyznanie] i żeby mogli doradzać kuffar [niewiernym], jak wykoleić muzułmanów i ustawić ich na drodze zadowalającej Zachód. I dlatego widzimy, że promują tak zwanych „hip” muzułmanów, którzy wyraźnie łamią prawa Allaha. Widzimy zawoalowaną Muslima [muzułmankę] na okładce seks-magazynu. Widzimy muzułmanów w ich armiach. Widzimy muzułmanów w polityce. […]

Musimy jednak zrozumieć, że walka między nami a Zachodem jest walką ideologiczną.  Wszystko, co reprezentujemy, jest całkowicie sprzeczne z tym, co reprezentuje Zachód, ponieważ cały islam jest w opozycji wobec świeckości. […] Rozejrzyjcie się. Oni są porażką i my o tym wiemy. I musimy z bliska spojrzeć na to, co dzieje się na Zachodzie, żebyśmy mogli lepiej sformułować to, co dzieje się z naszymi muzułmanami. Musimy zrozumieć, że islam jest rozwiązaniem na wszystkie bolączki, jakie ich niszczą.  A jeśli staramy się dopasować, to jesteśmy nieodłączną częścią problemu, który zakaża cały świat.

Nasze ambony […] są używane do oddzielenia nas od ciała ummah. Przychodzimy do meczetu i nie słyszymy o tym, co dzieje się naszym braciom, bo oni umyślnie starają się czynić nas zatroskanymi tym, by być Amerykanami, a nie być częścią ummah.” […] Moi drodzy bracia i siostry, ta idea dopasowania – musimy wyeliminować ją z naszego słownictwa. Nie mamy [do nich] pasować. Muzułmaninowi nie wolno wybierać, którego aspektu islamu trzymać się, a który porzucić. Nie mamy wyboru w tej sprawie.

Czy możecie sobie wyobrazić rasullullah sallallahu alaihi wasallam [Proroka Allaha, pokój i błogosławieństwa z nim] stojącego obok społeczności LGBTQ? Lub pro-choice? Albo ruchów Occupy? […] A kiedy patrzymy na przywódców naszej społeczności, są oni zaangażowani w świecki proces. Wyraźnie stanęli po stronie haram [zakazanych] praw. Wielu z nich promuje politykę, która podważa islam. Stanęli po stronie programów takich, jak przeciwstawianie się ekstremizmowi i wojna z terrorem, a nawet uznawanie syjonistycznej okupacji.

A my zastanawiamy się, dlaczego nasze dzieci codziennie padają ofiarą bolączek, które pustoszą Zachód. Nasze dzieci […] zostają żołnierzami USA. Zostają donosicielami, agentami FBI, republikanami, demokratami i gejami, ponieważ islam nie oferuje im rozwiązań według masadżid [meczetów]. Te dzieci mogą dorosnąć i pewnego dnia zapytane: „Jaki jest twój ulubiony system”, odpowiedzą: „demokracja” zamiast „islam”, ponieważ ich niższość zaczęła się na bardzo wczesnym etapie życia.

Islam nie został zesłany, by szerzyć liberalne wartości – Mahomet nie był sekularystą, ani feministą, ani pro-gejowskim aktywistą, ani filozofem – jest on ostatnim Posłańcem i pieczęcią proroków, i miłosierdziem dla ludzkości.’

No cóż amerykański islamista powiedział to co wiemy od dawna. Szkoda tylko, że dla liberalnej lewicy argumenty te nie istnieją.

Źródło: euroislam.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!