Świat Wiadomości

USA: W Arkansas zakazano terapii hormonalnych i zabiegów chirurgicznych „zmieniających płeć” u nieletnich

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak podaje portal pch24.pl parlament stanu Arkansas odrzucił weto gubernatora Asa Hutchinsona, tym samym wprowadzając prawo zabraniające terapii hormonalnych i zabiegów chirurgicznych „zmieniających płeć” u nieletnich. W ślad za władzami Arkansas chce pójść kilkanaście innych stanów, sprzeciwiając się ideologicznej ofensywie LGBT obecnej administracji.

Gubernator Asa Hutchinson zawetował ustawę uznając, że kwestia terapii hormonalnych i zabiegów nie powinna być regulowana przez władze. Izba Reprezentantów i Senat tego stanu na południu USA odrzuciły jego weto. Dzięki temu pod koniec lipca w całym stanie wejdzie prawo grożące każdemu lekarzowi przepisującemu terapię hormonalną, lub zabieg chirurgiczny związany z płcią osobie poniżej 18. roku życia utratą licencji.

Agencja Reutera wylicza, że wślady Arkansas chce pójść co najmniej 16 innych stanów, sprzeciwiających się ideologicznej ofensywie LGBT promowanej przez obecną administrację. Amerykański parlament uchwalił w lutym nowelizację ustawy Equality Act, rozszerzając dokument o ochronę „praw” społeczności LGBT. Joe Biden jako pierwszy prezydent w historii USA mianował na urząd zastępcy sekretarza zdrowia tzw. osobę transpłciową. Dr Richard Levine „zmienił płeć” w 2011, stając się Rachel Levine.

Obecny prezydent USA podczas kampanii wyborczej zapowiedział m.in. rozszerzenie dostępu do jak najlepszej opieki medycznej dla takich osób; w ramach świadczonych usług zawierają się m.in. terapie hormonalne i zabiegi chirurgiczne prowadzące do nieodwracalnych zmian dla osób poniżej 18. roku życia.

Jak widać Ameryka jeszcze się broni.

Źródło: pch24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!