Świat Wiadomości

USA: Republikanie domagają się zakazu wywieszania tęczowych flag na budynkach amerykańskich ambasad

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak możemy wyczytać na portalu pch24.pl republikanie zasiadający w Izbie Reprezentantów Stanów Zjednoczonych chcą ukrócić proceder wywieszania tęczowych flag na budynkach amerykańskich ambasad. Administracja Baracka Obamy, w ramach promocji homoseksualizmu, wręcz zachęcała pracowników dyplomacji do takich działań.

Wywieszanie tęczowych flag łączyło się z celebracją „miesiąca dumy” w Stanach Zjednoczonych. Barack Obama poprzez wprowadzenie tego „zwyczaju” chciał, by Ameryka stanęła w awangardzie walki o „prawa mniejszości seksualnych” na całym świecie.

Obecnie inicjatorem wprowadzenia nowego zarządzenia jest Jeff Duncan, zasilający szeregi Republikanów. Przedstawił on w izbie Reprezentantów „Old Glory Only Act”, który zakazuje wywieszania na gmachach budynków dyplomatycznych jakichkolwiek innych flag poza amerykańską, określaną nieoficjalnie terminem „Old Glory” (ang. Dawna Chwała).

Szczególne kontrowersje wzbudziło wywieszenia tęczowych flag na gmachach ambasad w takich krajach, jak Jamajka, Macedonia, Belize Izrael czy w irackiej części Kurdystanu. Tęczową flagę wywieszano także w ambasadzie znajdującej się w Watykanie.

Aż dziw bierze, że zabrano się za to dopiero teraz.

Źródło: pch24.pl

 

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!