Świat Wiadomości

USA: Połowa Amerykanów uważa, że wybory prezydenckie mogły być sfałszowane

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informuje portal nczas.com według sondażowni Rasmussen Report niemal połowa Amerykanów uważa, że wybory prezydenckie zostały sfałszowane. Wierzy w to nawet 30 procent Demokratów.

Aż 75 procent Republikanów, uważa, że prezydent Donald Trump został „okradziony” z prezydentury.

61 procent z nich uznaje, że jest bardzo duże prawdopodobieństwo, iż wybory zostały sfałszowane. 14 procent jest o tym absolutnie przekonana.

Co więcej, aż 30 procent Demokratów uważa, że wybory zostały sfałszowane. 20 procent uważa, że „prawdopodobne, że  były sfałszowane”, a 10 procent, że rzeczywiście tak się stało.

To oznacza, że prawie połowa – 47 procent amerykańskich wyborców sądzi, iz doszło do nieprawidłowości, lub wręcz do fałszerstw.

Sondaż został przeprowadzony w dniach 17 – 18 listopada. Badania zrobiła firma Rasmussen Report, jedna z najbardziej uznanych w stanach Zjednoczonych sondażowni.

Jako jedna z nielicznych przewidziała w 2016 roku zwycięstwo Donalda Trumpa. Podobnie prognozowała w roku 2020.

Donald Trump i jego ekipa kwestionują wyniki wyborów. Zespół prawników, któremu przewodzi były prokurator i były burmistrz Nowego Jorku Rudy Giuliani złożył pozwy w kilku stanach.

Ogromne wątpliwości dotyczą nie tylko głosów, których ogromne pakiety trafiały po wyborczym wtorku, ale tez systemu Dominion stosowanego w wielu stanach do zliczania głosów. Okazuje się, że niezwykle łatwo shakować go i sfałszować wyniki.

Pamiętajmy, że walka o stanowisko prezydenta USA jeszcze się nie zakończyła.

Źródło: nczas.com

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!