Świat Wiadomości

USA: Lekarka pochodząca z Palestyny chwaliła się w internecie, że będzie otruwać żydowskich pacjentów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak zawiadamia portal nczas.com szpital w w amerykańskim stanie Ohio zwolnił muzułmańska lekarkę pracująca w nim na stażu. Kobieta zapowiadała w mediach społecznościowych, że będzie podawać Żydom „złe lekarstwa”.

Pochodząca z Palestyny Lara Kollab odbywała staż w szpitalu w Cleveland. Długo się jednak nie napracowała. Zatrudniono ja w lipcu, a już w sierpniu wyrzucono. Dopiero teraz jednak wyszło na jaw za co.

Organizacja Canary Mission zajmująca się zwalczaniem antysemityzmu odkryła jej wpisy w mediach społecznościowych. Te z czasów studenckich, jak i późniejsze, kiedy rozpoczęła już pracę. W wielu komentarzach nawoływała do przemocy wobec Żydów i nazywała ich „psami”.

Kobieta zapowiadała także, że będzie podawać wszystkim Żydom złe lekarstwa. „Ha, ha . Będę im wszystkim (Żydom) specjalnie podawała złe lekarstwa” – napisała na Twitterze.

Na szczęście nikogo nie zdążyła leczyć, bo sama się zdemaskowała w mediach społecznościowych i ujawniła swe zamiary.

Szpital wydał oświadczenia, że Kolab nikomu nie zrobiła krzywdy. Jako stażystka nie podejmowała samodzielnych decyzji i cały czas była nadzorowana.

„Ta osoba była zatrudniona jako stażysta od lipca do września. Kiedy poznaliśmy jej komentarze w mediach społecznościowych podjęliśmy natychmiastowe działanie, przeprowadziliśmy wewnętrzne dochodzenie i zwolniliśmy ją” – napisał szpital w oświadczeniu.

Szpital poinformował także, że nie ma żadnych danych wskazujących na to, by mogła zaszkodzić któremukolwiek z pacjentów. Procedury szpitalne okazały się na tyle skuteczne, że nie była w stanie tego zrobić.

Oczywiście nie odbyło się bez typowego politpoprawnego bełkotu. „W pełni wspieramy różnorodność, przyjmowanie wszystkich i kulturę poszanowania wszystkich w całym naszym systemie zdrowia” – napisał szpital w oświadczeniu.

Na zwolnieniu lekarki antysemitki sprawa się jednak nie kończy. Śledztwo przeprowadzą komisje zdrowia i organa ścigania.

Jak to skomentujecie?

Źródło: nczas,com

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!