Wiadomości

USA: Już 264 skazanych mężczyzn ogłosiło się kobietami, domagając się osadzenia ich w więzieniu dla kobiet

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W styczniu w Kalifornii weszły w życie przepisy, które – być może – już wkrótce będą obowiązywać na szczeblu federalnym. Umożliwiają on osadzonym w stanowym więzieniu płci męskiej zidentyfikowanym jako osoby transpłciowe przeniesienie do więzienia dla kobiet w oparciu o „indywidualne preferencje” – bez stosowania hormonów, zabiegów chirurgicznych czy zachowywania się w sposób typowy dla płci przeciwnej.

Rzeczniczka Terry Thornton z Kalifornijskiego Departamentu Więziennictwa i Rehabilitacji twierdzi, że 264 więźniów płci męskiej zadeklarowało tożsamość nie-męską i formalnie zażądało przeniesienia do ośrodków dla kobiet.

Jeśli Kongres uchwali ustawę o równości – Izba Reprezentantów już to zrobiła – uwięzieni biologiczni mężczyźni, którzy identyfikują się jako kobiety, będą mieli prawo do przeniesienia do federalnych więzień dla kobiet, a być może także do więzień stanowych w całym kraju.

Wielu mężczyzn, którzy są obecnie przenoszeni do więzień dla kobiet, nie bierze nawet leków hormonalnych.

„Dostają pełną erekcję” – powiedziała jedna z osadzonych. – „Więc jesteś zamknięta w tej celi 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, z mężczyzną i nic nie możesz na to poradzić. Jeśli powiesz policji, że nie chcesz mieszkać z mężczyzną, boisz się, czy coś takiego, popełnisz przewinienie dyscyplinarne. Więc zasadniczo jesteś karany za to, że się boisz ”.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!