Świat Wiadomości

USA: Hakerzy włamali się do bazy danych komisji papierów wartościowych i giełd

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Hakerzy włamali się do SEC (Security and Exchange Commission – amerykańska komisja papierów wartościowych i giełd) i uzyskali dostęp do prywatnych danych agencji.

W świecie finansów, gdzie posiadanie nawet najmniejszych informacji może przynieść fortunę, nie ma co się dziwić, że komisja papierów wartościowych i giełd poszła pod celownik hakerów. W środę rząd ujawnił informacje o tym, że hakerzy wykorzystali lukę w zabezpieczeniach SEC’u, a dokładniej w programie zwanym EDGAR, który jest używany do publikowania statusów finansowych firm. 

Naruszenie to według komisji odkryło dokumenty finansowe które nie były jeszcze publicznie dostępne, dając hakerom prawdziwą przewagę w praktycznie każdej transakcji giełdowej. Zarząd SEC przyznał, że pierwszy atak miał miejsce w 2016 roku, jednak dopiero miesiąc temu odkryto, że hakerzy używali wykradzionych informacji w celu nielegalnych transakcji handlowych. Co ciekawe rząd twierdzi, że błąd pozwalający na wykradanie danych został naprawiony już po pierwszym ataku rok temu.

Źródło: conowego.pl

 

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!