Wiadomości

USA: Coraz więcej dziewczynek amputuje sobie piersi

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Nowojorski dziennik “New York Times” ujawnił dane dotyczące tzw. zabiegów zmiany płci w Stanach Zjednoczonych w ciągu ostatnich lat. Liczby szokują. W ciągu 9 lat liczba przypadków amputowania piersi u nieletnich wzrosła o 1300 procent.

W ciągu ostatnich 9 lat w niektórych placówkach liczba takich zabiegów wzrosła nawet dziesięciokrotnie. Szczegółowo opisano dane dotyczące jednej z klinik medycyny plastycznej. Placówka podała, że w 2013 roku przeprowadzono tam jedynie 5 zabiegów amputacji piersi u nieletnich. W 2019 roku podobnych operacji wykonano o 1300 procent więcej. Amputacji piersi dokonano na 70 dziewczynkach.

Pełne dane dotyczące całych Stanów Zjednoczonych nie są znane. Niektóre placówki podają takie dane do wiadomości publicznej dobrowolnie, inne się wstrzymują. Niemniej jednak, tendencja wszędzie okazuje się rosnąca. – Trudno znaleźć inną dziedzinę, gdzie liczby eksplodowałyby tak, jak w powyższym przypadku – oceniła dr Karen Yokoo w rozmowie z “New York Times”. Liberalny dziennik nie skrytykował jednak działań klinik chirurgii plastycznej. Podał jedynie, że w 2020 roku już 700 osób poniżej 25 roku życia uważało się za osoby “transpłciowe”. Z każdym rokiem takich deklaracji jest więcej.

W ostatnim tygodniu informowaliśmy, że Światowe Stowarzyszenie Zawodowe na rzecz Zdrowia Transpłciowego opublikowało nowe wytyczne dot. operacji zmiany płci. Od teraz w medycynie transpłciowej nie obowiązują ograniczenia wiekowe w przypadku blokerów dojrzewania i operacji zmiany płci. Według grupy lekarzy ze stowarzyszenia, dziewięcioletnim dzieciom można już przepisać hormony zmieniające płeć, a nastolatkom można przeprowadzić operację.

/pch24.pl, dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!