Świat Wiadomości

USA: Chrześcijańskie artystki zostały skazane na więzienie za odmówienie wykonania usługi homoseksualistom

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak podaje portal pch24.pl amerykański sąd w Phoenix skazał dwie artystki na więzienie i grzywnę za odmowę z przyczyn religijnych wykonania dzieła dla społeczności homoseksualnej. W czerwcu sąd apelacyjny podtrzymał wyrok. Artystki nie rezygnują jednak z obrony swych praw i odwołują się do Sądu Najwyższego Arizony.

Dwie amerykańskie artystki, chrześcijanki Joanna Duka i Breanna Koski odmówiły wykonania dzieła kaligraficznego na “wesele” pary homoseksualnej. Sąd Phoenix skazał je na 6 miesięcy więzienia i 2500 dolarów grzywny. Grozi im także kara więzienia w zawieszeniu w przypadku dalszego łamania prawa. Niewykluczone, że do tego oskarżenia dojdzie kolejne: o opublikowanie na stronie internetowej firmy oświadczenia uzasadniającego odmowę wykonania usługi dla mężołożników.

Artystki reprezentowane przez organizację Sojusz w Obronie Wolności (Alliance Defending Freedom-ADF) proszą sąd najwyższy stanu Arizona o zajęcie się sprawą. Jak bowiem mówi Jonathan Scruggs z ADF, zmuszanie twórców do pracy pod przymusem karnym jest niedopuszczalne.

W czerwcu sąd apelacyjny w Arizonie podtrzymał wyrok sądu niższej instancji. Stwierdził, że chroniąca wolność słowa pierwsza poprawka do Konstytucji USA nie obowiązuje w tym przypadku. Według sądu dokonały one bowiem „ odmowy świadczenia usług na rzecz całej społeczności LGBT”.

Jednak Jonathan Scruggs podkreśla, że artystki nie zamierzają odmawiać wykonywania usług dla konkretnych ludzi. Sprzeciwiają się jednak poświęceniu talentu, serca i wyobraźni dziełom sprzeciwiającym się ich poglądom – mówi w rozmowie z Life Site News.

I Co wy na to? miejszościowe środowiska LGBT coraz częściej wchodzą w nasze życie oraz próbują wmawiać nam co mamy mysleć

Źródło: pch24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!