Świat Wiadomości

USA: Alabama mówi NIE genderowej poprawności w sporcie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informuje portal pch24.pl zgodnie z rozwiązaniami przyjętymi w Alabamie, transpłciowi chłopcy nie będą mogli należeć do drużyn dziewczęcych i rywalizować z nimi w konkurencjach sportowych. To kolejny stan USA, który postanowił przerwać szaleństwo gender i ratować zdrową, sportową rywalizację młodych.

Gubernator Alabamy, Key Ivey podpisała przegłosowaną przez stanową legislaturę ustawę nr 391. Stanowi ona, że przedstawiciele „płci biologicznych” nie mogą rywalizować między sobą w sportach szkolnych.

W praktyce przepis ma zatrzymać pomysły chłopców, którzy identyfikując się jako kobiety zapisywali się do dziewczęcych drużyn sportowych i korzystali ze swej fizycznej przewagi konkurując z dziewczętami w ich dyscyplinach.

Nowa ustawa wskazuje, że ze względu na fizyczne różnice między biologicznymi mężczyznami i biologicznymi kobietami, „posiadanie oddzielnych drużyn sportowych w oparciu o biologiczną płeć sportowców zmniejsza ryzyko kontuzji biologicznych zawodniczek i sprzyja równości płci”. Przepis dopuszcza rywalizację mieszaną – w dyscyplinach, które to przewidują.

I bardzo dobrze!

Źródło: pch24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!