Świat

USA: 61 % zgonów wśród czarnych jest wynikiem przeprowadzenia aborcji

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak podajeportal nczas.com aborcje stanowią główną przyczynę zgonów w Stanach Zjednoczonych. Niepokojące 61 procent zgonów Afroamerykanów miało miejsce w wyniku zabiegu przerywania ciąży. Te zatrważające dane zosały opublikowane przez naukowców z University of North Carolina w Charlotte.

W czwartkowym raporcie przeanalizowano badania z wykorzystaniem danych z ostatniego roku. Stwierdzono, że aborcja była powodem 1,152 miliona zgonów, co spowodowało, że jest to najczęstsza przyczyna zgonów w USA. Jak się okazuje w wyniku usuwania ciąży ginie dwa razy więcej ludzi niż z powodu chorób serca (599,413) i raka (567,628).

Już w 2009 roku aborcja stanowiła niemal jedną trzecią wszystkich zgonów w Stanach Zjednoczonych (32,1%). Jeszcze bardziej niepokojący jest fakt, że odpowiadała ona za aż 61,1% zgonów wśród Afroamerykanów. Wyniki badań opublikowano w czerwcu 2016 roku w Open Journal of Preventive Medicine.

Ogromna dysproporcja między białymi a czarnymi w korzystaniu z zabiegu przerywania ciąży sprawiła, że jeden z czołowych czarnych pastorów publicznie potępił „czarne ludobójstwo”, jakiego ma się dopuszcza branża aborcyjna.

W Stanach Zjednoczonych ciąże czarnych kobiet są usuwane cztery razy częściej niż białych. Wśród białych na 1000 urodzeń przypada 138 aborcji. Tymczasem u czarnych na 1000 urodzeń przypada aż 501 aborcji.

W swoim eseju wielebny Clenard Childress Jr. zaznaczył, że aborcja mimo, iż jest najczęściej przeprowadzanym zabiegiem na kobietach, to jednocześnie jest pozbawioną jakichkolwiek regulacji procedurą.

W swoich badaniach naukowcy z UNC-Charlotte, James Studnicki, Sharon J. MacKinnon i John W. Fisher, ubolewali nad faktem, że pomimo przytłaczających danych i powszechnego uznania, że ​​aborcja skutkuje śmiercią ludzką, często nie jest zgłaszane jako przyczyna zgonu w statystykach. Zdaniem badaczy pominięcia te wynikają z ideologii nie nauki.

Wyłączenie głównej przyczyny zgonu, zwłaszcza tej z dużymi różnicami rasowymi i etnicznymi, powinno stanowić poważny problem dla społeczności naukowej i społeczeństwa jako całości – mówi doktor Studnicki.

A co nas obrońcy tolerancji  i bojownicy występujący przeciwko raqsizmowi?

Źródło: nczas.com

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!