Wiadomości

Urzędniczka sądowa podkradała pieniądze z depozytów sądowych, zdefraudowała ponad 288 tys. zł

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Przez sześć lat kierowniczka sekretariatu Sądu Rejonowego w Działdowie (woj. warmińsko-mazurskie) podkradała pieniądze z depozytów sądowych. Zdefraudowała w ten sposób ponad 288 tys. zł. Prokuratura Okręgowa w Gdańsku oskarżyła kobietę o popełnienie ponad stu przestępstw – informuje portal TVP Info.

51-letnia kobieta została zatrzymana w maju zeszłego roku. „Manko” odkryto kilka miesięcy wcześniej, jednak śledczy musieli ustalić, do kogo należały rachunki bankowe, na które trafiały zdefraudowane pieniądze.

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku, która badała sprawę, ustaliła, że urzędniczka zaczęła przestępczą działalność w 2012 r. Wypłacała pieniądze z egzekucji nieruchomości na rzecz podmiotów niebędących stronami postępowań oraz niesłusznych zwrotów opłat od wpisów sądowych apelacji, pozwów i wniosków. Chodziło o 30 spraw prowadzonych w wydziale, którego sekretariatem zawiadywała.

Kobieta podrabiała postanowienia i zarządzenia, które rzekomo miały być podpisane przez sędziów i innych pracowników sekretariatu, na podstawie czego księgowość przelewała pieniądze na wskazane rachunki bankowe. Prokuratura ustaliła, że do września 2018 r. kobieta zdefraudowała ponad 288 tys. zł. Teraz grozi jej do 15 lat więzenia.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!