Wiadomości

Urząd marszałkowski w Białymstoku zamknięty z powodu wykrycia koronawirusa

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Z powodu koronawirusa potwierdzonego u jednego z pracowników od poniedziałku będzie zamknięty urząd marszałkowski w Białymstoku – poinformowała w niedzielę w komunikacie rzeczniczka marszałka województwa podlaskiego Izabela Smaczna-Jórczykowska.

Do odwołania będą zamknięte budynki urzędu w różnych lokalizacjach: główny – przy ul. Wyszyńskiego oraz przy ul. Polskiej i Św. Rocha.

„W tym czasie trwać będzie dezynfekcja wszystkich pomieszczeń w tych lokalizacjach. Osoby z najbliższego otoczenia zarażonego pracownika zostały objęte kwarantanną” – poinformowała w komunikacie rzeczniczka. Dodała, że marszałek zdecydował, że osoby, które miały kontakt z osobą zakażoną, będą profilaktycznie poddane testom na koronawirusa. Dodano także, że pozostali pracownicy urzędu będą od poniedziałku pracować w trybie zdalnym.

„Zarażony pracownik nie miał bezpośredniego kontaktu z klientami Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego” – napisała Izabela Smaczna-Jórczykowska.

„Sytuacja w urzędzie marszałkowskim jest pod kontrolą. Wdrażamy odpowiednie procedury, ponieważ zdrowie i bezpieczeństwo pracowników oraz klientów urzędu są dla nas najważniejsze. Naszemu pracownikowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia” – napisał krótko na Twitterze marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!