Europa Islam Świat Wiadomości

Urodzony w Niemczech raper-dżihadysta zginął podczas walk w Syrii

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Abu Talha al-Almani, czyli niemiecki dżihadysta Denis Cuspert, zginął w Syrii – podała wspierająca Państwo Islamskie organizacja Wafa. Przed radykalizacją 43-latek był raperem występującym pod pseudonimem Deso Dogg.

Miała go inwigilować, a została jego żoną. Daniela Greene wyjechała do Syrii, gdzie poślubiła dżihadystę, byłego niemieckiego rapera.

Almani zginął w środę w ataku lotniczym podczas walk w mieście Gharanij w prowincji Deir Ezzor. Wafa opublikowała osiem zdjęć przedstawiających zakrwawione zwłoki terrorysty i jego oderwaną głowę.

Cuspert, który zgodnie z doniesieniami medialnymi miał się ożenić z tłumaczką FBI mającą go szpiegować, był członkiem elitarnej grupy zachodnich bojowników.

Był wykorzystywany przez Państwo Islamskie w celach propagandowych, wystąpił w wielu filmach, które miały zachęcić młodych Niemców do dołączenia do tej organizacji i przeprowadzania zamachów. Groził też m. in. byłemu prezydentowi USA Barackowi Obamie.

W przeszłości już dwukrotnie informowano o śmierci Cusperta. W październiku 2015 r. Pentagon oświadczył, że terrorysta zginął w nalocie w Syrii, ale okazało się, że przeżył atak. W lipcu 2014 r. źródła dżihadystów twierdziły, że zginął, ale potem cofnęły komunikat.

Denis Cuspert urodził w 18 października 1975 r. w Berlinie. Jego ojciec był uciekinierem z Ghany, zaś matka – Niemką. Jako młodzieniec wielokrotnie był zatrzymywany przez policję w związku z różnymi wykroczeniami.

Jako dorosły mężczyzna dalej łamał prawo i trafił do berlińskiego więzienia Tegel, w którym dołączył do gangu 36 Boys. Przyjął też pseudonim Deso Dogg i rozpoczął karierę muzyka wykonującego gatunek gangsta rap. Zakończył ją w 2010 r. po przejściu na islam. Około 2013 r. wyjechał walczyć do Syrii.

Źródło: tvp.info

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!