Wiadomości

Uroczystości z okazji 80-rocznicy ogłoszenia Prawd Polaków

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

We Wrocławiu odbędą się dziś uroczystości z okazji 80. rocznicy ogłoszenia Prawd Polaków spod Znaku Rodła. Rok 2018 został ogłoszony przez polski Senat rokiem Prawd Polaków spod Znaku Rodła. Dzisiejsze uroczystości mają być okazją do podsumowania tego czasu.

Część artystyczną wydarzenia przygotowała młodzież, m.in. z Niemczy i Wrocławia. I to właśnie młodzi ludzie powinni poznawać te pięć najważniejszych Prawd Polaków spod Znaku Rodła – mówi Tadeusz Szczyrbak, Prezes Rodziny Rodła we Wrocławiu.

– To ziarno, tak obficie wysiane, będzie w bliższej lub dalszej perspektywie przynosić ten owoc. Owoc, który – mam nadzieję – będzie wzrastał w szczególności w środowiskach oświatowych, w środowiskach szkolnych, bo od wielu lat młodzi ludzie są dla nas (…) środowiskiem, które powinno te Prawdy Polaków spod Znaku Rodła i całe dziedzictwo poznawać – wskazuje Tadeusz Szczyrbak.

Prawdy Polaków spod Znaku Rodła to tzw. „Mały Dekalog Polskości”. Ogłoszono je 6 marca 1938 r. w Berlinie w czasie I Kongresu Polaków. Kongres był największą w historii manifestacją narodową Polaków w Niemczech w tamtym okresie.

/Radio Maryja/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!