Wiadomości

Uprawiał konopie na terenie skansenu, plantację zlikwidowała policja

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Policjanci zlikwidowali nielegalną uprawę konopi. Do sprawy został zatrzymany 46-latek. W kompleksie leśnym na terenie gminy Wasilków funkcjonariusze zabezpieczyli 56 krzaków tej rośliny. Z kolei w mieszkaniu zatrzymanego kryminalni znaleźli ponad kilogram marihuany. Za uprawę znacznej ilości narkotyków grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności, natomiast za wytwarzanie narkotyków kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata.

Kryminalni z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku zlikwidowali nielegalną uprawę konopi. Z ustaleń policjantów wynikało, że 46-latek może posiadać narkotyki. Przypuszczenia kryminalnych potwierdziły się.

Kiedy mundurowi wkroczyli do kompleksu leśnego na terenie gminy Wasilków zastali mężczyznę, który doglądał plantacji. Kryminalni zabezpieczyli tam 56 krzaków konopi. Z kolei w mieszkaniu 46-latka policjanci znaleźli ponad kilogram suszu.

Wstępne badanie narkotesterem wykazało, że jest to marihuana. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał już zarzuty. Za uprawę znacznej ilości narkotyków grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności, a za wytwarzanie narkotyków kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata.

/Policja Podlaska/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!