Wiadomości

Unijni przywódcy zatwierdzili w Brukseli umowę w sprawie Brexitu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Przywódcy 27 krajów na szczycie w Brukseli zatwierdzili w niedzielę umowę dotyczącą wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Do umowy dołączona jest deklaracja polityczna dotycząca przyszłych, unijno-brytyjskich relacji handlowych.

Umowa brexitowa liczy 585 stron i określa szczegółowo warunki wyjścia Wielkiej Brytanii ze Wspólnoty.

– Polscy obywatele, a kocham ich wszystkich, tych w Polsce i tych w Wielkiej Brytanii, muszą się czuć sfrustrowani, bo mieli dwie nadzieje – Polskę, ze względu na narodowość, serce i wszystko inne, a potem zostali w Wielkiej Brytanii. Muszą się czuć sfrustrowali, podzielam tę frustrację – powiedział w rozmowie z polskim dziennikarzami szef KE Jean-Claude Juncker.

W ocenie szefa KE brytyjski parlament zaakceptuje umowę rozwodową Wielkiej Brytanii z Unią Europejską. Juncker dodał, że niedzielny szczyt to smutny dzień dla UE, choć osiągnięto najlepsze możliwe porozumienie.

– Jestem bardzo smutny, ponieważ to nie jest dobra chwila do powojennej europejskiej historii. Fakt, że kraj opuszcza UE, nie jest chwilą do świętowania, chociaż osiągnęliśmy najlepsze możliwe porozumienie z Wielką Brytanią – wskazał szef Komisji.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!