Wiadomości

UNIAN: Na Zakarpaciu służby zlikwidowały uzbrojoną grupę, która chciała przejąć kontrolę nad regionem

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informuje ukraiński portal unian.ua, policja, SBU oraz prokuratorzy przeprowadziły operację specjalną w celu zatrzymania członków zbrojnej grupy, która planowała ustanowić kontrolę nad regionem.

Według strony internetowej policji krajowej, 8 lutego we wsi Niżni Worota zatrzymano przywódcę i członków grupy. Zostali oni aresztowani przez specjalny pododdział KORD oraz kompanię specjalnego przeznaczenia policji obwodu.

Podczas zatrzymania członkowie grupy znajdowali się w samochodach. Stawili oni policji zbrojny opór i próbowali uciekać. W wyniku tego nikt nie został ranny. Przywódca grupy jechał opancerzonym samochodem. Pojazdy i broń zostały skonfiskowane.

Jak donosi UNIAN, 7 lutego w Mukaczewie na ulicy Seczenowa miała miejsce strzelanina, w wyniku której ​​dwie osoby miały rany postrzałowe. Według policji, świadek, który złożył zawiadomienie, powiedział, że słyszy strzały i widzi kierowców dwóch pojazdów strzelających do siebie, po czym oba SUV-y udały się w nieznanym kierunku.

W nocy 9 lutego media poinformowały o przetrzymywaniu kilku osób na posterunku policji we wsi Niżni Worota na Zakarpaciu.

Według wstępnych informacji, aresztowanie miało miejsce około 22:00, gdy dwa samochody na lwowskich numerach rejestracyjnych marki Mercedesa G-Glass i Toyota Land Cruiser 200 wjeżdżały do Obwodu Zakarpackiego przez posterunek policji w Niznych Worotach.

Źródło:
https://www.unian.ua/incidents/10866104-na-zakarpatti-zatrimali-ozbroyenu-bandu-yaka-planuvala-vstanoviti-kontrol-nad-regionom-policiya-foto.html

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!