Wiadomości

Unia Europejska rozważa sankcje przeciwko… Polsce

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W Parlamencie Europejskim w Strasburgu rozpoczyna się kolejna sesja plenarna. „A w jej trakcie, tak, to nie żart, kolejna debata o Polsce” – poinformowała na Twitterze europosłanka PiS Beata Szydło.

Jak czytamy na portalu TVP Info, posiedzenie dotyczące „braku praworządności” w państwach członkowskich Unii Europejskiej zaplanowano na najbliższą środę, 6 kwietnia. Europosłowie mają rozmawiać m.in. o sytuacji w Polsce.

Nie ma informacji o tym, by PE miał się zająć sprzedawaniem przez Niemcy, Francję czy Włochy (mimo unijnego embarga) broni do Rosji. Brak też doniesień o dyskusji ws. ostatnich prorosyjskich manifestacji w Berlinie czy działania francuskich firm na rosyjskim rynku.

„Rozpoczyna się nowa sesja PE. A w jej trakcie, tak, to nie żart, kolejna debata o Polsce, inspirowana przez lewicowych europosłów” – poinformowała na Twitterze Beata Szydło. Europosłanka PiS i była premier RP dodała: „Zamiast zajmować się rosyjskimi zbrodniami na Ukraińcach, PE znów będzie tracił czas. Putin może być zadowolony z takiego wsparcia europejskiej lewicy”.

„W środę w Parlamencie Europejskim w Strasburgu, po raz kolejny odbędzie się debata dotycząca »braku praworządności« w Polsce i na Węgrzech. Sprawdziłem porządek obrad sześć razy. To nie żart. O planie pomocy UE dla Państw pomagającym uchodźcom z Ukrainy debaty brak” – skomentował.

“Unia postanowiła wprowadzić ostre sankcje. Ale nie przeciwko Rosji ale krajowi, który przyjął największą ilość uchodźców czyli Polsce. Środki z KPO są nadal bezprawnie blokowane. Dranie to najłagodniejsze słowo jakie ciśnie się na usta” – stwierdził red. Cezary Gmyz.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!