Europa Polska Wiadomości

Unia Europejska grozi Polsce i Węgrom

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

 Jak podaje Daily Express państwa tzw. starej Unii domagają się ukarania Polski i Węgier w przypadku nie przyjęcia przydzielonych kwot imigrantów. Powołuje się przy tym na tajne źródło w Brukseli.

Oba państwa zignorowały propozycję relokacji tysięcy imigrantów, wobec czego kraje, które mają w unii więcej do powiedzenia, będą chciały ukarać niepokornych.

Polska bardzo krytycznie odniosła się do pomysłu, w ramach którego do Polski miało trafić w pierwszej transzy 7 tysięcy osób. Premier Beata Szydło krytykowała ostatnio Unię Europejską za tworzenie „Unii dwóch prędkości”. Wcześniej doszło do głośnej sytuacji ze sprzeciwem wobec kandydatury Donalda Tuska.

Węgry, choć poparły przedłużenie kadencji przewodniczącego Rady Europejskiej, to ciągle sprzeciwiają się centralizacji władzy UE w Brukseli. Wcześniej premier Viktor Orban zadecydował także o postawieniu ogrodzenia na granicy, celem ochrony swoich obywateli przed naporem fali imigrantów.

Teraz to właśnie Polska i Węgry sprzeciwiają się narzucanemu, a nie proponowanemu, przez Brukselę systemowi relokacji imigrantów.

– Te państwa będą musiały podjąć decyzję: zostają w europejskim systemie czy nie? Nie można szantażować UE, wspólnota ma swoją cenę – mówi źródło w Brukseli.

– Jesteśmy przekonani, że ETS podtrzyma w mocy to postanowienie, co będzie oznaczało, że będą zmuszeni (Polska i Węgry – Red.) znieść swoją decyzję – dodaje źródło.

– Jeżeli nie zniosą, będą musieli stawić czoła konsekwencjom, zarówno finansowym, jak i politycznym. Nie będzie już możliwości bycia „jedną noga wewnątrz a druga na zewnątrz”. W tej kwestii pozostaniemy nieugięci – twierdzi brukselski informator, na którego powołuje się express.co.uk.

Źródło: wolnosc24.pl

 

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!