Wiadomości

Ukryta kamera: Dyrektor CNN przyznaje, że manipulowano opinią publiczną: “Wyciągnęliśmy Trumpa z urzędu”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Charlie Chester, jeden z dyrektorów stacji CNN, przyznał w rozmowie nagranej ukrytą kamerą, że w trakcie kampanii wyborczej amerykańska telewizja starała się pokazywać Trumpa w niekorzystnym świetle.

Internet obiegło nagranie, na którym Charlie Chester przyznał, że w kampanii wyborczej jego redakcja pokazywała Joe Bidena w ruchu, jako sprawnego i młodego, a Donalda Trumpa stawiała w złym świetle.

– Spójrz, co zrobiliśmy: wyciągnęliśmy Trumpa z urzędu – powiedział Chester. – Naszym celem było usunięcie Trumpa ze stanowiska – dodał.

Jak wynika z doniesień medialnych, dyrektor techniczny w CNN został potajemnie sfilmowany podczas serii fałszywych tinderowych randek z kobietą, która tak naprawdę była dziennikarką prawicowej grupy Project Veritas.

Podczas prywatnych rozmów mężczyzna miał przyznać, że jego stacja uderzała w Donalda Trumpa za pomocą propagandy. Podkreślał przy tym, że najlepiej działa strach, dlatego podkreślano zagrożenie epidemiczne. Chester zapowiedział, że gdy temat COVID-19 przycichnie, znów wyciągnięty zostanie problem zmian klimatycznych.

Mężczyzna relacjonuje, że CNN dawała głos wielu lekarzom, którzy negatywnie wypowiadali się na temat stanu zdrowia Donalda Trumpa i spekulowali.

– Tworzyliśmy historię, o której nic nie wiedzieliśmy – przechwalał się w nagraniu.

/Polskie Radio 24/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!