Wiadomości

Ukraińskie Ministerstwo Obrony doliczyło się prawie 10 tysięcy dezerterów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Komisja ds. Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony postanowiła rekomendować Parlamentowi przyjęcie ustawy, która pozwoli uzupełnić Siły Zbrojne Ukrainy prawie 10 tysiącami osób, by wypełnić braki spowodowanie dezercją lub dobrowolnym oddaniem się w niewolę.

Na Ukrainie doliczono się bowiem niemal 9.300 dezerterów. Jak informuje korespondent portalu UNIAN, mówił o tym na posiedzeniu Komisji Rady Najwyższej ds. Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony wiceminister obrony Iwan Rusnak.

Odnosząc się do projektu ustawy nr 9454, zauważył on, że dokument proponuje wprowadzenie pojęcia „zawieszenia służby wojskowej”.

– Jest to związane z tym, że obecnie 9 tysięcy 268 osób porzuciło Siły Zbrojne Ukrainy. Dlatego ten termin będzie stosowany w stosunku do osób, które samowolnie porzuciły jednostkę wojskową, zdezerterowały ze służby wojskowej lub dobrowolnie poddały się w niewolę” – powiedział wiceminister.

Według niego, tacy żołnierze będą uznani za nie pełniący swoich obowiązków wojskowych i zostaną wyłączeni ze składu Sił Zbrojnych.

– Ta decyzja pozwoli uzupełnić Siły Zbrojne Ukrainy o 9 tysięcy 300 osób, jako że dziś w rzeczywistości mamy do czynienia z wakatami – wyjaśnił Rusnak.

/unian.ua/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!