Wiadomości

Ukraiński Sztab Generalny: Istnieje duże zagrożenie ofensywą z Białorusi na Wołyń

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Sztab Generalny Sił Zbrojnych uważa, że ​​istnieje obecnie duże zagrożenie ofensywą z Białorusi w kierunku Wołynia. Ukraiński wywiad twierdzi, że w ciągu najbliższych dniach wojska białoruskie włączą się do wojny przeciwko Ukrainie.

„Zagrożenie ofensywą ze strony Republiki Białoruś na kierunku Wołynia jest oceniane jako wysokie” – informuje Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy, dodając, że wojska ukraińskie są gotowe do walki. Według ukraińskiego wywiadu w ciągu najbliższych 1-2 dni Białoruś dołączy do wojny z Ukrainą po stronie Rosji. Doniesienia te potwierdzaja źródła “Ukraińskiej Prawdy” ze strony wojska i sił bezpieczeństwa wskazują, że pomimo sprzeciwu żołnierzy i mieszkańców Białorusi, kierownictwo kraju decyzję już podjęło.

Rozmówca – przedstawiciel służb zauważył, że Białorusini nigdzie nie walczyli, nie mają doświadczenia bojowego ani jasnych powodów wojny z Ukrainą. Uważa, że ​​„białoruskie wojsko stanie się mięsem armatnim na terytorium Ukrainy”. Te same informacje potwierdziło w nocy inne źródło w organach ścigania z dodatkowym komentarzem: „Sytuacja jest taka, potwierdzamy informacje. Przygotowujemy się do poważnej odmowy. Na pewno wygramy”.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!