Wiadomości

Ukraiński protest przeciw „homofobii” w Zielonej Górze

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Ukraiński aktywista Aleksiej Sobolew, zablokował ruch na ul. Reja w Zielonej Górze. Nie spodobała mu się akcja przypominająca kwestie oczywiste, które to jednak próbują wyprzeć ze zbiorowej świadomości środowiska LGBT.

Samochód ciągnął przyczepę z napisem „Stop pedofilii. Pedofilia występuje do 20 razy częściej wśród homoseksualistów”, a przez zamontowany na aucie głośnik przypominano, że „wśród homoseksualistów szerzą się choroby weneryczne” i „35 procent dzieci wychowywanych przez lesbijki i 25 procent dzieci wychowywanych przez pederastów jest molestowanych seksualnie”.

„To była całkowicie spontaniczna akcja. Jechałem na rowerze i zauważyłem, że zbliża się samochód, który ciągnie lawetę z billboardem. Wcześniej już kilka razy widziałem auto, bo od paru dni jeździ po Zielonej Górze. Postanowiłem zademonstrować swój sprzeciw wobec homofobicznych haseł na billboardzie i tych puszczanych z głośników. Stanąłem z rowerem na przejściu dla pieszych i zablokowałem ruch na pasie, na którym był samochód” – skomentował swoją akcję Ukrainiec, któremu życzymy wydalenia z naszego kraju.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!