Wiadomości

Ukraińscy pogranicznicy: 28 mężczyzn zostało zatrzymanych podczas próby ucieczki do Rumunii i Mołdawii

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Prawie 30 osób, które próbowały nielegalnie przedostać się do Mołdawii i Rumunii, zostało zatrzymanych przez pograniczników z Czerniowieckiego oddziału Straży Granicznej.

Tak na przykład dziś rano oddział graniczny oddziału „Krasnoilsk” namierzył i zatrzymał 8 mężczyzn – mieszkańców obwodów czerniowieckiego, kirowohradzkiego i iwano-frankowskiego (stanisławowskiego). Mężczyźni próbowali uciec. Aby ich zatrzymać, straż graniczna oddała strzały ostrzegawcze w powietrze.

Kolejne 5 osób, które próbowały nielegalnie wjechać do Rumunii, zostało w weekend zatrzymane przez straż graniczną z tego samego oddziału. W weekend strażnicy graniczni wydziałów „Sokyriana”, „Kelmensi” i „Herts” zatrzymali także 15 mężczyzn próbujących przekroczyć granicę – mieszkańców obwodów charkowskiego, donieckiego, mikołajowskiego, lwowskiego i czerniowieckiego.

Wszyscy zostali zabrani do jednostek granicznych i będą odpowiadać na podstawie art. 204-1 Kodeksu postępowania karnego „Nielegalne przekroczenie lub usiłowanie nielegalnego przekroczenia granicy państwowej Ukrainy”.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!