Wiadomości

Ukrainka z zakazem wjazdu do strefy Schengen na lewych rumuńskich papierach próbowała polecieć do Londynu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W środę 27 sierpnia) funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Krakowie-Balicach zatrzymali kobietę, która usiłowała odlecieć do Londynu legitymując się sfałszowanymi dokumentami. Pasażerka otrzymała karę grzywny, musi opuścić Polskę i ma trzyletni zakaz wjazdu na terytorium państw strefy Schengen.

Podróżna przedstawiła do kontroli rumuński paszport biometryczny oraz rumuński dowód osobisty. W trakcie weryfikacji dokumentów okazało się, że strona personalizacyjna zarówno paszportu, jak i dowodu osobistego została przerobiona. Ponadto paszport rumuński figurował w bazie Interpol, jako dokument utracony przez właściciela.

Podczas rozmowy z zatrzymaną ustalono, że jest obywatelką Ukrainy, która od 2017 roku przebywała na terytorium Wielkiej Brytanii. Kobieta wiedziała, że jej angielska wiza pobytowa straciła ważność i zdecydowała się na zakup fałszywych dokumentów, które w przyszłości miały jej pomóc wrócić do Londynu. Ta transakcja kosztowała ją ok. 4 500 funtów. Obywatelka Ukrainy przyznała się do posłużenia się sfałszowanymi dokumentami. Za popełnione przestępstwo została ukarana grzywną w wysokości 800 zł oraz otrzymała zobowiązanie do powrotu wraz z trzyletnim zakazem wjazdu na terytorium państw strefy Schengen.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!