Polska Wiadomości

Ukrainiec zamordował w Warszawie czworo ludzi

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Ukraiński “uchodźca”, który zamordował czterech Polaków, usłyszał wczoraj zarzut poczwórnego zabójstwa. Chodzi o sprawę odnalezienia czterech ciał na warszawskiej Woli – informuje RMF FM.

Ukrainiec zamordował czworo ludzi. Zarzut multizbrodni został przedstawiony Ukraińcowi, którego wytypowano spośród siedmiu bezdomnych zatrzymanych w związku z makabrycznym znaleziskiem w pustej kamienicy przy ul. Grzybowskiej na warszawskiej Woli. W poniedziałek odkryto tam  okaleczone zwłoki czterech osób, w różnych stadiach rozkładu. Ciała dwóch były zakopane. Ślady oraz przedmioty pozostawione na miejscu znalezienia zwłok wskazywać mają, że do śmierci mężczyzn przyczyniły się osoby trzecie.

– Ciała czterech mężczyzn znaleziono w opuszczonej kamienicy przy ul. Grzybowskiej, którą zajmowała polsko-ukraińska grupa bezdomnych. Najprawdopodobniej w różnych okresach czasu dochodziło do morderstw. Ciała zostały znalezione w różnych miejscach kamienicy, w których panowały różne warunki klimatyczne. Są one w stanie rozkładu — powiedział rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie, Szymon Banna.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi warszawska prokuratura okręgowa. Postępowanie toczy się w kierunku zabójstwa. Ze względu na zaawansowany rozkład ciał, na razie udało się potwierdzić tożsamości mężczyzn, których zwłoki znaleziono.

Z informacji, które uzyskał dziennikarz RMF FM  wynika, że  pochodzący z Ukrainy mężczyzna miał dokonywać zabójstw w dłuższym czasie, a zwłoki ukrywać w budynku, w którym schronienie znajdowały osoby bezdomne.  Na razie nie są znane szczegółowe motywy działania podejrzanego. Wiadomo jedynie, że mogło chodzić o porachunki w środowisku bezdomnych Polaków i Ukraińców.

NASZ KOMENTARZ: Wygląda na to, że mentalność wołyńska jednak jest przenoszona genetycznie.

Polecamy również: Pijany Ukrainiec kierował cysterną

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!