Wiadomości

Ukrainiec przepłynął z kontrabandą przez Bug. Wpław!

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału SG zatrzymali na gorącym uczynku obywatela Ukrainy, który przepływając wpław Bug usiłował przez granicę do Polski przemycić papierosy.

Funkcjonariusze z Placówki SG w Skryhiczynie w pobliżu miejscowości Dubienka na terenie powiatu chełmskiego w pobliżu rzeki granicznej Bug zauważyli mężczyznę ubranego w specjalistyczny strój do pływania. Na widok funkcjonariuszy mężczyzna próbował w pobliskich zaroślach ukryć owinięte w folię pudła.

Okazało się, że jest to obywatel Ukrainy, który nie posiada przy sobie dokumentów uprawniających do pobytu na terytorium Polski. W pudłach znajdowała się za to kontrabanda, którą mężczyzna przetransportował z Ukrainy do Polski, przepływając razem z nią przez Bug.

Cudzoziemiec został zatrzymany a ujawnione przy nim przemycone 2 500 paczek papierosów o wartości ponad 35 tysięcy złotych, zabezpieczone.

Po przewiezieniu na teren Placówki SG mężczyzna otrzymał ciepłe i suche ubrania. W sprawie wszczęto postepowanie przygotowawcze, a cudzoziemiec został przekazany służbom granicznym Ukrainy.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!