Polska Wiadomości

Ukrainiec oszukał Polaka podając się za pracownika banku

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą komendy w Warszawie, zatrzymali 22-letniego obywatela Ukrainy. “Uchodźca” podejrzany jest o oszustwo na 23-letnim mieszkańcu powiatu chełmskiego, który w wyniku jego intrygi stracił 50 000 złotych.

Ukrainiec oszukał Polaka podając się za pracownika banku. Sprawca oszustwa “na pracownika banku” został zatrzymany przez chełmskich policjantów. “Uchodźca” skontaktował się ze swoją ofiarą, informując ją, że ktoś chciał wziąć kredyt na jej dane. Rzekomy “bankier” przekonywał, że o sprawie mają wiedzieć policjanci i prokurator. 23-letni Polak udał się do banku gdzie zaciągnął kredyt w wysokości 50 tysięcy złotych, a następnie poinstruowany przez “bankiera” wpłacił we wpłatomacie pieniądze w kilku transzach.

– Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą KMP Chełm zatrzymali “uchodźcę” jeszcze tego samego dnia. W piątek został doprowadzony do Prokuratury gdzie usłyszał zarzuty. Na wniosek Policji oraz Prokuratora Sąd zastosował wobec niego 3 miesięczny areszt. Za to przestępstwo grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności – zrelacjonowała sierż. szt. Angelika Głąb-Kunysz z KMP w Chełmie.

Przypomnijmy: Ukraińcy są odpowiedzialni za największą liczbę przestępstw wśród wszystkich obcokrajowców przebywających na terytorium RP. Liczba naruszeń prawa w tej grupie jest zdecydowanie wyższa niż wskazywałaby na to ich liczebność. Problemem jest głównie jazda po pijanemu i związane z tym łamanie zakazów sądowych. Zdaniem ekspertów, niektórzy imigranci czują się u nas bezkarnie.

NASZ KOMENTARZ: Standardowo w takich przypadkach domagamy się odesłania sprytnego 22-latka na Ukrainę. Tam będzie mógł wykazać się przeciwko rosyjskim żołnierzom, a nie polskim cywilom.

Polecamy również: Festiwal kajania się po incydencie pod synagogą

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!