Wiadomości

Ukraińcy zniszczyli oddział złożony z arabskich najemników

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

24 Samodzielna Brygada Zmechanizowana poinformowała wczoraj na facebooku, że zniszczyła w walkach o Popasną, w obwodzie ługańskim, oddział najemników z Libii. Dziś głos w tej sprawie zabrał sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy Ołeksij Daniłow.

Daniłow w wywiadzie dla radia NV mówił, że Rosjanie rekrutują ludzi do walk na Ukrainie z tak odległych regionów jak Buriacja czy republika Tuwy położona przy granicy z Mongolią. Ujawnił też, że służby wywiadowcze zaobserwowały na froncie obecność bojowników z Libii i Syrii, przy czym zaznaczył, że w związku z tym „w Federacji Rosyjskiej odczuwa się napięcia”. Mówił też, że ciężko mu mówić o zdolnościach bojowych najemników. Dalej wskazywał, że w mieście Popasna w obwodzie ługańskim siły ukraińskie zniszczył oddział złożony z takich bojowników.

– Trudno powiedzieć, jakimi są żołnierzami. Walczą w naszych, innych warunkach klimatycznych. Wojna jest inna. Nie sądzę, żeby naprawdę spodziewali się tego, co tu widzieli – dodał.

Według niego oddział, który został „całkowicie zniszczony”, liczył około 20-25 osób. – Trudno powiedzieć, ilu z nich jest na terenie obwodów donieckiego i ługańskiego, które są częściowo okupowane od 2014 roku. Ale nie sądzę, żeby były ich tysiące. Może to być 300-500 ludzi; nie mogą sprowadzić więcej, bo tam też mają wojnę – tłumaczył Daniłow.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!