Wiadomości

Ukraińcy podliczyli dotychczasowe straty poniesione w wyniku wojny

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Bezpośrednie straty ukraińskiej gospodarki w wyniku wojny wzrosły do ​​113,5 mld dolarów.

O szacunkach dotyczących ukraińskich strat poinformował na antenie tamtejszej telewizji szef projektu wspierania reform Instytutu KSE (Kijowska Szkoła Ekonomiczna) Maksym Nefyodov. Jak wskazał, w obecnej chwili konieczne jest nie tylko liczenie strat, ale także prowadzenie badań dotyczących powojennej odbudowy. Robią to twórcy projektu „Rosja zapłaci”, w którym każdy może podać dane na temat szkód wyrządzonych przez rosyjskich okupantów.

– Następny etap, do którego się przygotowujemy… planujemy zamieścić zdjęcia, jak ten obiekt [zniszczony przez Rosjan – przyp. red.] jest już odbudowywany. I pożądane jest, aby ta renowacja odbywała się na jakościowo nowym poziomie technicznym – podkreślił Nefiodov.

Dodał, że obrazy zniszczeń i uszkodzeń ukraińskiej infrastruktury gromadzone przez bezzałogowe statki powietrzne i satelity są obecnie aktywnie analizowane. Odbywa się to w celu ewidencjonowania szkód i oferowania kompleksowych rozwiązań w zakresie odbudowy zniszczonych miast.

Jak wcześniej informowała agencja Unian, według prognoz Ministerstwa Gospodarki w wyniku wojny do końca roku gospodarka Ukrainy może skurczyć się o 35-40 proc.

/unian.ua, dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!